Dla ucznia

Jesteś uczniem szkoły średniej? Nie są Ci obojętne stan środowiska i zmiany klimatyczne? Chcesz działać, ale nie wiesz, jak zacząć?

Poszerzenie swojej wiedzy i udział w kampanii „Dbaj o klimat. Redukuj CO2” to doskonały początek! Kampania “Dbaj o klimat. Redukuj CO2” oferuje Tobie i Twoim kolegom ciekawe warsztaty na temat zmian klimatycznych oraz możliwość realizacji własnego projektu, mającego na celu redukcję emisji gazów cieplarnianych w szkole, w domu lub w Twojej  dzielnicy (zob. informacje o konkursie).

Projekt ma służyć szerzeniu wiedzy na temat zmian klimatycznych wśród uczniów i nauczycieli. Celem nadrzędnym projektu jest pokazanie możliwości realnej zmiany i sprawczości w życiu codziennym na poziomie lokalnym.

Kampania skierowana jest do wszystkich szkół średnich na terenie całej Polski– zarówno do nauczycieli, jak i do uczniów.

Jeżeli Twój nauczyciel lub nauczycielka nie słyszeli o tej kampanii, sam możesz, nawet pojedynczo, zaproponować dołączenie do niej.

Pokaż prezentację naszego projektu (https://drive.google.com/drive/folders/16cngejg5SXcuzCRVIJRhaFoeLhX4fms9) swoim nauczycielom i zgłoś chęć wzięcia udziału w warsztatach. Jeśli nawet jeden z  nauczycieli wyrazi zgodę, już wygraliście! Wspólnie z nauczycielami będziecie mogli poszerzyć wiedzę o zmianach klimatycznych i wpłynąć na stan środowiska, w którym wszyscy żyjemy.

Podczas warsztatów dowiecie się, czym są zmiany klimatyczne, jakie są ich przyczyny i skutki. Dane z raportów naukowców z IPCC (Międzynarodowy Zespół ds Zmian Klimatu przy ONZ), na których bazujemy, pomogą Wam odkryć, jakie sektory działalności człowieka emitują największe ilości gazów cieplarnianych i jak Wy wraz ze swoimi najbliższymi w domu lub w szkole możecie ograniczyć emisję CO2, zaczynając od codziennych małych zmian.

Jeśli szkoła nie zdecyduje się uczestniczyć w kampanii, nadal macie możliwość działania. Weźcie udział w konkursie, w trakcie którego możecie się wykazać kreatywnością w szukaniu rozwiązań prowadzących do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych przez Was, Waszą rodzinę, szkołę lub całą okolicę.

Więcej szczegółów dotyczących konkursu w zakładce „O kampanii”.

Decydując się na udział w naszym projekcie, uzyskacie realny wpływ na przyszłość naszej planety. To od Was będzie zależało, w jakim świecie będziemy żyć już za 5-10 lat. Zgłoście się do naszego projektu!

Autor i organizator kampanii Little Greenfinity
Partner kampanii BNP Paribas
Masz pytanie: hej@redukujCO2.pl