Dla ucznia

Podjęliście wyzwanie! Zdecydowaliście, że macie dość tego, co zgotowali Wam dorośli. Chcecie działać! Wasza kreatywność i pomysłowość w szukaniu rozwiązań prowadzących do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych w swoim życiu (oraz ich rodzin), w obszarze szkoły, dzielnicy lub miasta zrobiła na nas ogromne wrażenie.

Wielu z Was wzięło udział nie tylko w warsztatach prowadzonych przez Waszych nauczycieli i nauczycielki, ale również zdecydowaliście się stworzyć projekt w konkursie „Dbaj o klimat. Redukuj CO2”.

Potrzebujemy zmian systemowych (np. w produkcji energii, w gospodarce rolnej) aby drastycznie zredukować emisje gazów cieplarnianych i utrzymać ocieplenie globalne poniżej 2 stopni. Ale każdy z Was ma też ważną rolę do odegrania, każdego dnia. Właśnie dlatego celem nadrzędnym konkursu było pokazanie Wam możliwości realnej zmiany i sprawczości \w życiu codziennym na poziomie lokalnym.

Zaprosiliśmy Was do aktywnego udziału w obniżaniu emisji gazów cieplarnianych na poziomie społeczności lokalnej, ale także do działalności aktywistycznej. Bo każdy z Was miał realny wpływ na swoje otoczenie poprzez stworzenie projektu, którego realizacja pozwoli obniżyć emisję gazów cieplarnianych w Waszym najbliższym otoczeniu (szkole, domu lub dzielnicy/miejscowości).

Autor i organizator kampanii Little Greenfinity
Partner kampanii BNP Paribas
Patronaty Honorowe Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Patronat Honorowy Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek
Partnerzy merytoryczni GREEN Kozminski Nauka o klimacie
Masz pytanie: hej@redukujCO2.pl